WHEY GRAND

Odżywka białkowa Beltor dla sportów walki

Od Cena promocyjna 69,00 zł
Kasa
Wraca
-3,45 zł
Kupuj odżywki taniej!
  • POŁĄCZENIE KONCENTRATU ORAZ IZOLATU BIAŁKA SERWATKOWEGO
  • NIEZBĘDNE W PROCESIE REGENERACJI
  • NISKA ZAWARTOŚĆ CUKRU W PORCJI

Beltor Whey czyli proteinowe wsparcie anabolizmu

Ćwiczysz – potrzebujesz więcej pełnowartościowego białka, czyli dlaczego warto sięgać po beltor whey


Sportowcy, ludzie regularnie uprawiający rekreacyjnie aktywność fizyczną, dbający o wygląd mieśniowy, zawsze zwracali uwagę na prawidłową podaż białka w diecie. Wynika to z zwiększonego zapotrzebowania na ten składnik pokarmowy osób ćwiczących. Każdy chciałby przyswajać białko z pożywienia w 100%. Niestety nie zawsze tak jest. Wystarczy deficyt jednego z kluczowych aminokwasów, z których białko jest zbudowane, i może ono niemal w ogóle się nie przyswoić. Dlatego właśnie uzupełniamy dietę skondensowanymi odżywkami białkowymi jak Beltor –Whey Grand. Beltor whey dostarcza do organizmu pełnowartościowe białka serwatkowe wyekstrahowane z mleka. Posiadające one najlepszy aminogram (skład aminokwasowy), który wspiera potrzeby regeneracyjne i anaboliczne organizmu.
Dlaczego białka serwatkowe zawarte w beltor Whey są cennymi szczepami białkowymi
Mleko tak naprawdę nie należy do produktów obfitujących w białko. Zawiera go tylko w granicach 3% (88% to woda; 3,5% tłuszcz; 4,5% laktoza). Czy to oznacza, że należy pić dużo mleka w celu dostarczenia cennych białek serwatkowych? Pod żadnym pozorem proszę tego nie czynić!. W ten sposób dostarczysz tylko nadmiaru kalorii i to pochodzących z niekorzystnych źródeł jak laktoza czy tłuszcz. Dzięki tym składnikom zamiast mięśni będzie wzrastać tylko poziom tkanki tłuszczowej. Dodatkowo nadmiar laktozy może tylko przysporzyć rewolucji żołądkowych. Bezpieczniej i taniej będzie sięgnąć po skoncentrowany produkt białek serwatkowych jak Beltor białko.


Na pulę białek mleka składają się 2 frakcje białkowe: białka serwatkowe i kazeinowe.

Cenne białka serwatkowe stanowią niewiele bo około 20% całkowitej puli białek mleka i to one właśnie stanowią bazę beltor białka. Czy domyślasz się ile musiałbyś wypić mleka w celu dostarczenia 20g białek serwatkowych? To byłoby ponad 0,5 litra… Lepiej sięgnąć po Beltor whey, który zawiera wyłącznie białka serwatkowe. Zyskujesz czyste pełnowartościowe białko bez laktozy, tłuszczu. Whey grand to szczepy białkowe zróżnicowanym czasie wchłaniania, które pochodzą z WPC i WPI.


Whey grand to unikalne połączenie dwóch postaci białek serwatkowych: koncentratu (WPC) i izolatu (WPI)


Chcąc wyjaśnić różnicę między WPI i WPC musimy odbyć wirtualną podróż do mleczarni. W celu wyrobu serów czy twarogów, z mleka wyodrębnia się najpierw skrzep kazeiowy, w którym skupione są białka kazeinowe. Płynny odciek, które przez długi czas uznawany był za produkt odpadowy, to właśnie serwatka. W cieczy tej skupione są białka serwatkowe. Jednak ich zagęszczenie jest niewielkie i wynosi około 0,9%. Następnie, stosując bezpieczne dla wrażliwych białek serwatkowych technologie membranowe, otrzymuje się WPI lub WPC, które składają się na pulę białkową Whey grand.


WPI charakteryzuje się większym skoncentrowaniem białka, mniejszą zawartością cukru czy tłuszczu jak WPC. WPI to również nieco krótsze peptydy (fragmenty białkowe), dzięki którym białko przyswaja się szybciej, mniej więcej już po około 15 minutach. Jednak to, że WPI jest czystszą formą białka, która przyswaja się szybciej, nie czyni z WPC gorszego produktu. Każda z tych form białek serwatkowych jest potrzebna, tylko w nieco innym momencie. Dlatego połączenie ich w jeden produkt jako Beltor białko stanowi doskonałe wsparcie anaboliczne organizmu.


Obecność WPI i WPC w Beltor Whey wpiera procesy regeneracyjne i anaboliczne organizmu. WPI zapewnia szybką dostawę białek, potem do akcji wkracza przyswajający się nieco dłużej WPI. W ten sposób organizmowi nie zabraknie dostawy cennych białek. Jest to istotne szczególnie w tak newralgicznych porach jak tuż po wstaniu czy po zakończeniu treningu. Czy wiesz, że szybko przyswajalne białka serwatkowe, które znajdziesz w Whey grand, doskonale uzupełniają potreningowe okno anaboliczne.


Beltor białko wydłuża potreningowe okno anaboliczne


Białka serwatkowe, które znajdują się w składzie Beltor białka charakteryzują się wysokim indeksem insulinowym (II). Oznacza to, że stymulują one emisję insuliny, która m.in. przyspiesza i usprawnia transport glukozy, aminokwasów, kreatyny do mięśni. Insulina to anaboliczny hormon, którego kulminacja działania powinna przypadać właśnie na porę potreningową.
Po treningu, po uprzednim przyjęciu węglowodanów (reklama Max Carb, Vitargo) i aminokwasów (reklama BCAA, glutaminy), zalecane jest przyjęcie porcji białek serwatkowych najlepiej pod postacią mieszanki WPI i WPC, którą zawiera Beltor Whey Grand. Whey Granad skutecznie wydłuża potreningowe możliwości anaboliczne organizmu, pomagając budować czystą masę mięśniową.


Zalety produktu Beltor –Whey Grand firmy Trec:


- Beltor Whey to100% białka serwatkowego o perfekcyjnym aminogramie
- Beltor białko to unikalna mieszanka WPI i WPC, która zapatruje mięśnie w podstawowy budulec, w tak ważnych porach jak rano po przebudzeniu, w porze potreningowej
- Whey Grand stanowi uwieńczenie potreningowego anabolizmu
- Beltor Whey to profesjonalne uzupełnienie diety pozwalającej budować czystą masę mięśniową
- Whey grand doskonale się rozpuszcza, nie zalega w żołądku


Link
- M.Nilsson, M.Stenberg, A.H.Frid, J. Holst, Glicemia and insulinemia in healthy subject after lactose equivalent meals of milk and other protein food…, [w:] American Journal Clinical Nutrition 2004, vol. 80, s. 1246 – 153
- Body Logistic System, K.Matella, Toruń 2014

Sprawdź również inne nasze białkaIsolate 100, Perfect Whey ProteinWhey 100

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:WHEY GRAND
Twoja ocena

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zróżnicowana dieta i zdrowy styl życia są ważne. Czerwień koszenilowa A może mieć negatywny wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci. Produkt może zawierać alergeny takie jak: mleko, soja, pszenica, jęczmień, jaja, orzeszki ziemne i orzechy.

Jednorazową porcję preparatu – 30 g (2 miarki) rozpuścić w 200 ml wody lub mleka, używając do tego szejkera lub miksera. Stosować 3 porcje dziennie. W dni treningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja do 1,5 godziny po treningu, III porcja przed snem. W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja pomiędzy posiłkami oraz III porcja przed snem.

WHEY GRAND PROTEIN MATRIX [koncentrat białka serwatkowego z mleka, izolat białka serwatkowego z mleka] (95,20%); kakao dla smaku czekoladowo-orzechowego; aromaty; regulatory kwasowości dla smaku truskawkowego – kwas cytrynowy, kwas jabłkowy; substancja zagęszczająca – sól sodowa karboksymetylocelulozy; substancja słodząca – sukraloza; barwnik dla smaku waniliowego masła orzechowego i orzechowego – beta-karoten; barwnik dla smaku truskawkowego – czerwień koszenilowa A.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA
100g*
90g**
30g***

 %RWS*


 %RWS**


 %RWS***

Wartość energetyczna

1560 kJ

367 kcal

 

19%

1404 kJ

330 kcal

 

17%

468 kJ

110 kcal

 

%

Tłuszcz 0,30 g 0% 0,27 g 0% 0,09 g 0%
   w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,10 g 1% 0,09 g 0% 0,03 g 0%
Węglowodany 8,30 g 3% 7,47 g 3% 2,49 g 1%
   w tym cukry 2,00 g 2% 1,80 g 2% 0,60 g 1%
Białko 82,80 g 166% 74,52 g 149% 24,84 g 50%
Sól 0,45 g 8% 0,41 g 7% 0,14 g 2%
SKŁADNIKI AKTYWNE
WHEY GRAND PROTEIN MATRIX
[Koncentrat Białek Serwatki, Izolat Białka Serwatki] 95,20 g 85,68 g 28,56 g

*Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/2000 kcal)

**Dzienna porcja produktu
*** Jednorazowa porcja produktu