Gainery na masę

Gainery na masę

Najskuteczniejsze narzędzie do zwiększania masy mięśniowej? Spora dawka białka oraz ogromna ilość kalorii zawarta w gainerach to podstawa podczas budowania masy. Suplementy białkowo-węglowodanowe (gainery) to idealny dodatek podczas cyklu „na masę”, a dodatki zawarte w niektórych produktach jeszcze bardziej potęgują uzyskiwane rezultaty.

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. GAIN PRO
  Szybszy przyrost masy mięśniowej oraz uzupełnienie braków w diecie
  • Wysoka jakość oraz koncentracja białka
  • Wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej
  • Równa proporcja węglowodanów oraz białka- odzywka typu "bulk"
  Od Cena promocyjna 122,55 zł Regular Price 129,00 zł
  Zobacz produkt
 2. SOLID MASS
  podstawowa odżywka węglowodanowo-białkowa typu gainer przeznaczona dla intensywnie trenujących sportowców
  • Gainer SOLID MASS
  • źródło wysoce biodostępnych węglowodanów oraz białka
  • zawiera krótko-, średnio- i długołańcuchowe węglowodany oraz koncentrat białka serwatkowego
  Od Cena promocyjna 84,55 zł Regular Price 89,00 zł
  Zobacz produkt

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Który gainer wybrać?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z suplementami zwiększającymi masę mięśniową postaw na gainer zawierający jedynie kompozycję białka i węglowodanów. Zawartość białka w produkcie powinna oscylować w granicach 15-20%. Jeśli natomiast szukasz czegoś więcej, to postaw na gainera z dodatkiem kreatyny, L-argininy lub innych dodatków przyspieszających postępy na treningach.

Co lepsze – gainer czy kreatyna?

Nie można zestawiać tych suplementów w kwestii zwiększania masy mięśniowej. Jeśli Twoja dieta na masę jest dopięta na ostatni guzik, i otrzymujesz odpowiednią nadwyżkę kaloryczną z pożywienia to więcej korzyści przyniesie Ci kreatyna. Jeśli jednak niedojadasz, to bardziej przydatny będzie gainer. Najczęściej połączenie tych dwóch suplementów do najlepsze rezultaty.

Kiedy spożywać gainera?

Gainera najlepiej spożywać 2-3 razy dziennie. Koniecznie po treningu w celu resyntezy glikogenu mięśniowego i dostarczeniu aminokwasów do mięśni. Poza tym porcja gainera przed snem polepszy nocną regenerację. Jeśli dysponujesz dużym opakowaniem gainera zastosuj również 1-2 porcje pomiędzy posiłkami. Skuteczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie większej ilości porcji w ciągu dnia, niż rozkładanie ich na dłuższy okres czasu.